Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Dzikun

Bestiariusz to księga zarówno przerażająca, jak i porywająca. Jesteś ciekawy jakie stworzenia stąpają po Everoldzie? Otwórz więc ten zakurzony tom i daj się wciągnąć lekturze.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

ndz lis 05, 2017 2:00 pm  

Dzikun

Stopień agresywności: Agresywne. Od siedzib ludzkich trzymają się z daleka, ale jeśli ktoś nieroztropny zapuści się sam na ich terytoria – może to przypłacić życiem
Występowanie: Głownie wyspa Nagate
Trofea i komponenty: Skóra, futro, trująca wydzielina z mięsa
Mocne strony: Silne i wytrzymałe
Słabe strony: Łatwe do sprowokowania


Opis

  Wiele się mówi o bestiach z Nagate, które dotknięte jakąś chorobą zaczęły się zmieniać, przeistaczać. Tak stało się z wyspiarskimi dzikami, które po kilku pokoleniach mutacji poczęto nazywać dzikunami.
  Około półtora raza większe od zwykłych dzików, osiągające do 300 kg bestie, porośnięte ciemnobrunatną, czasem wręcz czarną sierścią. Posiadają też imponujące długie kły, zakrzywione ku dołowi, przy których uzębienie ich zwykłych kuzynów wydaje się wręcz żałosne. Całość wieńczy długi cienki ogon, rozczepiony na końcu, którym to dzikuny chyba różnią się najbardziej od wersji pierwotnej.
  Te zwierzęta są wszystkożerne, nie pogardzą ani roślinnością, ani mięsem; plaga wyspy Nagate z pewnością wyostrzyła ich apetyt. Zazwyczaj żyją w małych grupkach, po kilku osobników. O ile w takich stadach same są w miarę spokojne, o tyle można zauważyć że w większych grupach silniejsi chcą wyeliminować słabszych w konkurencji o pożywienie i samice. Lochy będą z zażartością bronic swoich młodych, a i u odyńców można zauważyć, że potomstwo nie jest im całkowicie obojętne. Z pewnością zbliżanie się do tych zwierząt, a zwłaszcza wtedy gdy dopiero co na świat przyszły warchlaki jest bardzo złym pomysłem.
  Mięso dzikunów nie jest smaczne, a wręcz bywa odpychające. Wydaje się też zawierać w sobie jakąś truciznę, gdyż spożycie zbyt dużej jej ilości powoduje gorączkę, wymioty, osłabienie i chwilowe utraty przytomności. Podobno są sposoby na bezpieczne spożywanie takiego mięsiwa, jednak znają go tylko szarzy z Nagate. Kły są bardzo cennym trofeum, jednym z kosztowniejszych towarów eksportowanych przez mieszkańców wyspy. Skóra dzikunów także ma pewne zastosowanie, jest wytrzymała i ciepła, powstają z niej dość dobre garbowane ubrania, czy też obicia uszczelniające chaty i chroniące przed zimnem.
Ilość słów: 412

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości