Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Anis

Bestiariusz to księga zarówno przerażająca, jak i porywająca. Jesteś ciekawy jakie stworzenia stąpają po Everoldzie? Otwórz więc ten zakurzony tom i daj się wciągnąć lekturze.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

ndz lis 05, 2017 1:59 pm  

Anis

Stopień agresywności: Unikają ludzi. Są prawie niespotykane w dzisiejszych czasach, ale powiada się, że spotkanie ich równa się śmierci
Występowanie: Szara pustynia i szare pustkowia
Trofea i komponenty: Futra i kły
Mocne strony: Szybkie i zręczne. Ciężkie do zauważenia na piasku
Słabe strony: Boją się hałasu


Opis

  Popularne niegdyś zwierzątko ozdobne. Dziś raczej rzadko spotykana bestia pustynna. Ludzie twierdzą, że ujawnia się tylko po to, by oddać przysługę człowiekowi- zadać mu śmierć. Stąd też ich nazwa, bo Anis oznacza bliskiego przyjaciela.
  Anis wyglądają jak przerośnięte gryzonie z wilczymi pyskami. Obrośnięte jasną sierścią wyglądają jak puszyste chmurki na skałach. Razem z ogonem nie przekraczają półtora metra długości.
  Wedle podań Anis żywią się tylko mięsem, ale niektórzy, którzy przeżyli spotkanie z nimi mówią o niesionych przez nie ziołach. Wiele wskazuje na to, że potrzebują ziół do karmienia młodych. Oczywiście to niepotwierdzona informacja... Można jednak z tego wywnioskować, że Anis opiekują się swoimi potomkami.
  Jako, że Anis były zwierzętami domowymi, nie traktowano ich jako posiłku. Możliwe też, że duża ilość futra, głęboko osadzonego w sadle utrudniała dostęp do mięsa. W czasach, gdy Anis nie są już hodowlane, popularyzują się ich futra oraz zęby. Miękkość oraz ich barwa są pożądane podczas wytwarzania ekskluzywnych mebli oraz wytwornych szat z kołnierzami. Poza futrami, kolekcjonerzy i łowcy zwracają też uwagę na ich kły. Mają charakterystyczny kształt- są rozgałęzione i zagięte do wnętrza paszczy, niczym konary drzewa. Taka kombinacja powoduje, że są bardzo niebezpiecznymi przeciwnikami dla nieprzygotowanych wędrowców. Może to powód, dlatego tak rzadko się je widuje?
Ilość słów: 305

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości