Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Wultan

Bestiariusz to księga zarówno przerażająca, jak i porywająca. Jesteś ciekawy jakie stworzenia stąpają po Everoldzie? Otwórz więc ten zakurzony tom i daj się wciągnąć lekturze.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

ndz lis 05, 2017 1:58 pm  

Wultan

Stopień agresywności: Znane jest tylko kilka osobników zapuszczających się na ludzkie osiedla.
Występowanie: Waldgrossen, zalesione partie gór Erzberg
Trofea i komponenty: Kły, futro, pazury, mięso, kości, oczy
Mocne strony: Wielkość, szybkość, siła i krwiożerczość
Słabe strony: Ich futro łatwo reaguje z kwasami i podpala się miejscowo


Opis

  Legendy twierdzą, że niegdyś wilk kochał się z Onymi, a z ich związku zrodził Wultan, co oznacza "Bestia z gór".
  Jak wyobrazić sobie to monstrum? Pomyśl o wilku z czarnym futrem i żółtymi ślepiami. Jeżeli postawisz go przy stojącym niedźwiedziu, będzie prawie dorównywał mu wysokością, a razem z ogonem jest długi na co najmniej na pięć metrów. Wygląda na wielkiego? A teraz przystaw jego otwarty pysk do człowieka średniej postury. Widzisz dłoń mężczyzny? Przedłuż ją trzykrotnie i wyobraź sobie, że to język Wultana. A pojedynczy kieł? Ma ich tylko trzy rzędy, więc nie są już tak duże – każdy wielkości ręki, od łokcia w dół. To jest prawdziwa bestia...
  Są drapieżnikami, istotami agresywnymi, nie cierpiącymi padliny; zjedzą jedynie to co same upolowały. Z pewnością powtarzają posiłki bardzo często, nie jest łatwo nasycić wielkiego wilka. Znane są też legendy o ich wielkim pragnieniu; gdy rzeki obniżały swój poziom, ludzie gadali, iż to Wultany właśnie piją.
  Do dzisiejszych czasów nie ostało się wiele tych stworów. Żaden wojownik by stanie do walki z nimi w pojedynkę. Czasami zwołuje się specjalne gony na wielkie wilki – grupa kilkudziesięciu wspaniałych łowców, wyposażonych w magiczne przedmioty, próbuje osaczyć i zabić jednego osobnika. Takie polowanie trwa zazwyczaj około miesiąca lub dwóch i jest nieustanną gonitwą oraz walką. Dziwicie się?
  Ciekawostką jest to, że w dawnych czasach stare plemiona żyjące na terenach Wielkiego Lasu polowały na te istoty, by wybłagać u Onych łaski. Dobicie Wultana przypadało młodym wojownikom i zapewniało im tytuł prawdziwego mężczyzny. Regularne gony spowodowały jednak, że populacja wielkich wilków, jak również z ich strony. Na świecie jednak nadal żyje kilka znanych, wiekowych osobników, niezamierzających łatwo oddać się pod ostrze ludzkości.
Ilość słów: 391

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości