Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Sekki

Bestiariusz to księga zarówno przerażająca, jak i porywająca. Jesteś ciekawy jakie stworzenia stąpają po Everoldzie? Otwórz więc ten zakurzony tom i daj się wciągnąć lekturze.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

ndz lis 05, 2017 1:56 pm  

Sekki

Stopień agresywności: Zanurzone sekki atakują praktycznie każdy napotkany statek z tylko im znanych powodów. Natomiast wynurzone są łagodne jak baranki
Występowanie: Stwory występują z dala od Kontynentu na szerokim oceanie
Trofea i komponenty: Łupiny skorupy, mięso
Mocne strony: Twarda skóra, wysoka zwinność pod wodą, twardy pancerz niezwykła siła i wielkość
Słabe strony: Nie znaleziono do tej pory żadnego haka na sekkiego


Opis

  Znany przede wszystkim z legend, gigantyczny stwór morski zwany także lewiatanem, postrachem oceanów, oraz przez niektórych marynarzy wielką kupą gówna która zniszczyła mój statek. Na prawdę niewielu przeżyło spotkanie z tym monstrem, a szczęśliwcy opisują go jako żółwia morskiego wielkości kilku statków. Skóra ich przybiera barwy od zieleni glonów, do barwy dna morskiego, skorupa natomiast zawsze ma kolor drewna, z którego budują statki, które tak często zatapiają. Skóra jest niezwykle gruba, dlatego nie zdarzyło się jeszcze, by ktokolwiek upolował sekkiego. Jednak technologia idzie do przodu i kto wie, komuś może się uda zabić to monstrum?
  Co ciekawe, wszelcy żeglarze dzielą lewiatany na dwie grupy: Agresywne oraz nieagresywne. Te drugie rozpoznać można łatwo – w odróżnieniu od krwiożerczych braci dryfują swobodnie po oceanach, zamiast chować się pod powierzchnią wody. Nie reagują na nic, jakby były zabite, jednak od czasu do czasu można usłyszeć głęboki pomruk, albo ujrzeć, jak płetwami zwierz morski zmienia kurs. Zabobonni wierzą, że to właśnie sekki są przyczyną przypływów i odpływów. Nieprzyjazne potwory natomiast ciężko wypatrzeć pod wodą, widoczne najczęściej są tylko jako cień, który nie każdy skojarzy ze zwierzęciem. Kiedy już gigantyczny żółw postanowi zaatakować, wyskakuje z pod wody, najczęściej rozrywając część statku. On nie atakuje, by zabijać. Po prostu zatapia łodzie. Jednak sposób, w jaki to czyni sprawia, że mało kto jest w stanie przetrwać. Przeszkodą w zaniesieniu wieści o monstrum jest także odległość od brzegu, lewiatany bowiem upodobały sobie życie na głębokim oceanie, z dala od szelfu.
  Sprawa sekkich ma się inaczej na terenie Cesarstwa Czterech Wysp. Tam rybacy mogli częściej spotkać te bestie, w końcu nie raz wypływali po za szelf. Niektóre pasywne lewiatany także wydryfowały czasem na płytsze wody. Monstra te zajmują u wyspiarzy szczególne miejsce. Są bowiem uważane za znak od morskich bogów, omen dobrej pogody. Spotkanie natomiast agresywnego sekkiego oznaczać ma sztorm. Teza ta ma jest słuszna, jeśli chodzi o przepowiadanie pomyślnej pogody, bowiem nie zdarzyło się, by ktokolwiek zobaczył wynurzonego zwierza podczas sztormu.
  Wiele jest legend, mitów i bajd o sekkich, jednak najbardziej znana jest baśń o niejakim Markimo, który wybudował sobie dom na jednym z lewiatanów. Podobno istnieją potwory tak wielkie, że całe miasta można na nich budować. Te stworzenia okryte są mgłą opowieści.
Ilość słów: 506

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości