Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Sikho

Bestiariusz to księga zarówno przerażająca, jak i porywająca. Jesteś ciekawy jakie stworzenia stąpają po Everoldzie? Otwórz więc ten zakurzony tom i daj się wciągnąć lekturze.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

ndz lis 05, 2017 1:55 pm  

Sikho

Stopień agresywności: Niezwykle agresywny, atakuje każdego, kogo napotka
Występowanie: Wszelkie piaszczyste pustynie Nerdii
Trofea i komponenty: Praktycznie żadnych, prócz kawałków skóry potwora
Mocne strony: Rozmiar, siła, potrafi pożreć człowieka w całości
Słabe strony: Po zjedzeniu ofiary nie może zanurzyć się znów pod ziemię, ma mocno ograniczone możliwości ruchu


Opis

  Legendarna bestia będąca postrachem koczowniczych ludów pustyni. W rzeczywistości są sporo mniejsze, niż mówią legendy, jednak są w stanie bez problemu pożreć całe plemię. Wygląda jak olbrzymia dżdżownica o barwie ciemniejszej niż piasek. Podania mówią, że jego cielsko jest wielkością podobne do góry, jednak jego faktyczne rozmiary to około 20 metrów długości i 4 metry średnicy w najgrubszym miejscu. Otwór gębowy pokryty jest śliskim śluzem uniemożliwiającym wydostanie się ze swych bebechów. Warto też wspomnieć, że głód potwora praktycznie nigdy nie zanika, a pożartą ofiarę musi strawić, zanim znów zanurzy się pod ziemię. Jest niezwykle wyczulony na drgania ziemi, co pozwala mu wyczuć kroki, gdy już wyruszy na łów. Łatwo także go wypatrzyć, zanim się wynurzy, podróżując porusza niestałym gruntem nadając kształt piaskom nad nim wielkiej wydmy.
  Stwór ma dość nietypowy styl walki, ponieważ, gdy już się wynurzy nie ma za bardzo możliwości ruchu. Pluje więc śluzem ze swego wnętrza, unieruchamiając cel i pozbawiając powietrza do oddychania. Sama wydzielina ma zapach zgniłego mięsa.
Ilość słów: 269

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości