Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Dzikon

Bestiariusz to księga zarówno przerażająca, jak i porywająca. Jesteś ciekawy jakie stworzenia stąpają po Everoldzie? Otwórz więc ten zakurzony tom i daj się wciągnąć lekturze.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

ndz lis 05, 2017 1:51 pm  

Dzikon

Stopień agresywności: W pojedynkę spokojne, w grupie agresywne
Występowanie: Lasy Waldgrossen
Trofea i komponenty: Kły i skóra pokryta kolcami
Mocne strony: Siła, szybkość.
Słabe strony: Niezdarne, mało zwinne


Opis

  Dzikony to stworzenia na pozór spokojne, gdy są same boją się ludzi bardziej, niż ludzie ich. Sytuacja obraca się o 180 stopni, gdy dzikonów jest całe stado – wtedy zalecane jest uciekać jak najdalej i jak najszybciej. Osoby podróżujące przez Waldgrosseńskie lasy – bo to ich główne miejsce występowania – często powtarzają "być upartym jak dzikon". Przysłowie to ma jak najbardziej odzwierciedlenie w rzeczywistości, gdyż bestie te odpuszczają dopiero, gdy są martwe, lub dorwą swoją ofiarę. Są to dalecy krewni dzikunów.
  Ich nazwa pochodzi od wyglądu. Całym ciałem przypominają najzwyklejszego w świecie dzika, jedynym co je odróżnia od tych dzikich świń, to łeb i małe kolce wyrastające z skóry wraz z sierścią. Pysk zaś jest taki jak u gada, nawet jęzory mają długie. Do tego dochodzą cholernie ostre zębiska i całkiem duża siła.
Ilość słów: 193

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość