Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Kolczuk

Bestiariusz to księga zarówno przerażająca, jak i porywająca. Jesteś ciekawy jakie stworzenia stąpają po Everoldzie? Otwórz więc ten zakurzony tom i daj się wciągnąć lekturze.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

ndz lis 05, 2017 1:49 pm  

Kolczuk

Stopień agresywności: Na ogół spokojne, jednak robią się agresywne gdy wyczują niebezpieczeństwo, lub dostaną od właściciela takie polecenie
Występowanie: Gęste lasy i wyspy Cesarstwa.
Trofea i komponenty: Kły, szpony, skóra, sierść, ogon
Mocne strony: Wielkość, siła, szybkość, przewyższają inteligencją zwierzęta domowe
Słabe strony: Łatwy cel dla łuczników/kuszników, kapryśne, bywają wredne


Opis

  Kolczuki to stworzenia nazywane przez ludzi nad wyraz inteligentnymi. Określenie to jest jednak mylne, gdyż inteligencją przewyższają one najwyżej psa. Inną rzeczą natomiast jest to, że bestie te mają w sobie dar rozpoznawania ludzkiego charakteru i same dobierają sobie właścicieli. Nie są większe niż duży ogar, za to o wiele silniejsze. Często używane w potyczkach, szczególnie przez wojska Waldgrossen. Ulubione pupile rycerzy, potrafią dotrzymać tempa koniom, dzięki czemu zaskarbiły sobie także przychylność podróżnych. Kolczuka nie można jednak rozeźlić lub głodzić, bo mimo że stwór to do człowieka się przywiązujący, to należy pamiętać, iż swe korzenie ma u kotowatych, a z charakteru bliżej mu do domowego zwierza ozdobnego, niż do tygrysa. Potrafi się obrazić, lub zwyczajnie zmienić właściciela (jak wcześniej było napisane – to one wybierają swego pana).
  Nazwa "kolczuk" nie wzięła się znikąd. Pochodzi ona od kolców, które wyrastają na grzbiecie tych stworzeń. Sprawia to, że choć silne i z dużym potencjałem, to nie nadają się na wierzchowce. Ich ciało porasta gęsta sierść, posiadają tygrysi pysk, ostre zęby, duże łapy, z których wystają pokaźne szpony. Czym jednak byłby kot bez ogona? Pewnie zwierzakiem, któremu jakiś dowcipniś postanowił urąbać kość ogonową. Kolczuki jednak nie pozwalają na podobne występki i wszystkie jak jeden mąż mają piękne ogony.
Ilość słów: 317

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość