Kruki donoszą, że nowa aktualizacja – oznaczona numerkiem 1.3 – jest już na forum! A wraz z nią kompletne przebudowanie jednej z frakcji oraz rozwój wydarzeń znanych z Przebudzenia i Synów republiki!

Bagniska


Awatar użytkownika
Everold
Posty: 128

Bagniska

Post#1 » sob gru 02, 2017 8:34 pm

Bagniska  Położone na północ od Podbagna mokradła, chociaż leżą już na terenie Wielkiego Stepu, jako żywo przypominają przedłużenie Czarnych Bagien. Nad moczarami nawet zimą unosi się warstewka ciepłego powietrza, a ludzie wbrew zdrowemu rozsądkowi przypisują ten fakt aktywności morderczych potworów i topielców. Nikt jednak nie zamierza opuszczać pobliskiej wioski, a to temu, że przecinają się tam trakty karawan kupieckich i co jakiś czas organizowany jest targ, gdy można zakupić towar z nawet najdalszych zakątków Jaksaru.
  Same bagna zaś zostają nieuczęszczane przez nikogo poza nielicznymi rybakami, których drewniane chaty stoją w znacznych odstępach przy każdym nadgniłym pomoście. Utworzone przez rozlewiska jeziorka, chociaż małe, pełne są ryb, a według niektórych bajarzy znaleźć tam można i rusałki przecudnej urody. Temu jednak lepiej wierzyć na słowo niż samemu sprawdzać, gdyż na brzegi bagniska, porośnięte zielskiem i rachitycznymi drzewami, są niezwykle zwodnicze. W pamięci mieszkańców Podbagna wciąż żywe są wspomnienia wszystkich zafascynowanych legendami dzieci i pijanych młodzieńców biorących udział w zakładach, którzy topili się w tym samym miejscu, gdzie pewnie wyrasta brzoza, mylnie sugerując stały grunt. Z tego powodu jedynie rybacy i głupcy wypuszczają się w najbardziej dzikie tereny moczarów, a rozsądni ludzie omijają je przezornie szerokim łukiem.
  Bagna zajmują dość rozległe tereny i obejmują trzy pomniejsze jeziorka leżące na obrzeżach oraz ogromne torfowiska okolone pasmami zadrzewienia, które to zajmują centralne miejsce mokradeł. Najciekawszym miejscem tutaj jest częściowo już zatopiona wieża, niegdyś wznosząca się dumnie nad okolicą, teraz już tkwiąca ledwie jednym piętrem i dziurawym dachem nad poziomem bagna. Zbudowano ją z kamienia, który przez te lata zdołał zszarzeć i pokryć się zwartą warstwą glonów, mchu i brudu. Ruiny wieżycy znajdują się w tej części torfowisk, która leży najdalej od wioski, tuż obok piaszczystego cypla.Obrazek
Ilość słów: 366

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość