Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Karczma "Różana Puszcza"

Do archiwum trafia wszystko co jest nieaktualne, ale z drugiej strony szkoda się z tym rozstawać i usuwać.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

ndz mar 18, 2018 8:57 pm  

Karczma

  Zaraz za bramą wjazdową miasta stołecznego Księstwa Jaksaru – Mirosil – znajduje się jeden z najczęściej obleganych przez biedotę oraz straż budynek. Jest to oczywiście karczma prowadzona przez młodą damę i mężczyznę w podeszłym już wieku. Kobieta rzecz jasna stoi za ladą – gdzie zresztą jej miejsce – i swymi wdziękami przyciąga przejezdnych oraz kusi podróżników do wydania ostatniego pensa w swym "pięknym" przybytku.
  Miejsce to nosi dumną nazwę "Różana puszcza", która z atmosferą wewnątrz panującą ma tyle wspólnego, co Szarzy z dumnym ludzkim gatunkiem. Najbardziej prawdopodobnym powodem, dla którego lokal ten nosi tę nazwę, jest imię dziewki stojącej za ladą – Róża. Stare i piękne jaksarskie imię. Sam starzec, który na spółkę z Różą prowadzi gospodę, zwie się Sławomir.
  Budynek nie wygląda na stary, a przynajmniej nie w porównaniu z resztą domostw i przybytków leżących tuż obok niego. Ściany zrobione są z solidnie wyglądających, dużych kamiennych bloków i drewnianych bali. Na froncie znajdują się dwa okna, które chyba długo nie widziały żadnej mokrej szmaty. Jeszcze jedna okiennica jest zabita dechami. Znajduje się po prawej stronie budynku i wychodzi wprost na jedną z ciemnych uliczek. Dach przykrywa strzecha, a spod niej wyłania się komin.
  Jeśli chodzi o wymiary budynku – jest on dosyć spory, a w środku pomieści dwa oddziały straży i całą rozwrzeszczaną hałastrę. Podłoże pokrywają dechy, które czasy swej świetności już dawno mają za sobą i zostały przeżarte przez korniki, a gdy się po nich stąpa to najzwyczajniej w świecie skrzypią. Po całym lokalu rozsiane są stoliki, a zamiast krzeseł klientela uświadczy puste beczki. Nadaje to temu miejscu swoistego klimatu – takie cuda spotkać można jedynie w Jasakrze.

Obrazek
Ilość słów: 315

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość