Nowy wygląd Kart Postaci. Więcej – choć nadal niewiele – informacji tutaj.

Lacia

Prócz potężnego kontynentu i wyjątkowo rozpoznawalnych czterech wysp, po całym oceanie rozsiane są także pomniejsze lądy. Niekiedy posiadające całkowicie inną faunę oraz florę, niżeli te znane dotąd.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 146

wt lut 20, 2018 10:37 pm  

Lacia  Prastara wyspa nazywana przez nielicznych miejscowych kolebką Onych, miejsce pełne ruin równie starych co przerażających. Nikt nie wie co się tutaj stało, lecz niektóre wzgórza tej ogromnej wyspy kryją kurhany i ogromne świątynie. Wyspa pełna jest lodowców i nie dziwota gdyż znajduje się daleko na północ od wybrzeży Jaksaru. Występuje tutaj dzień i noc polarna. Te ostatnie rozświetlają bardzo jasne zorze. Niewiele tu drzew gdyż wiejące tu wiatry w największych podmuchach porywają krowy. Kto żyw buduje schronienia w rozpadlinach skalnych albo ogromnych fiordach, tylko tam można natknąć się na karłowate lasy.
  Myśliwi będą jednak zaskoczeni, wiele tu zwierzyny i to o dziwo nawet całkiem sporej. Niektóre z spotykanych tu zwierząt przypominają nawet nerdyjskie słonie tylko pokryte futrem. Są też niewiele większe. Z drapieżników największe są ogromne białe niedźwiedzie i tygrysy o śnieżno-białym futrze. W nielicznych lasach trafiają się też zwyczajne brązowe niedźwiedzie. W okolicach północnej strony wyspy mówi się zaś o smokach aczkolwiek nikt tam nie był od mającej miejsce 100 lat temu wyprawy pewnego Drugiego.
  Ciekawe z punktu widzenia geografii są znaczne wahania temperatury w ciągu roku. W środku lata podczas najdłuższego dnia roku, gdy słońce nigdy nie gaśnie przez okres dwóch normalnych tygodni temperatura skał przypomina bardziej rozpaloną Nerdię niż arktyczne pustkowie. Lodowce wtedy topnieją gwałtownie, lecz nie trwa to wiecznie. Gdy zaczyna się zima sytuacja odwrotna sprawia że część osób opuszcza to miejsce i wędruje do Jaksaru zanim lód skuje jedyny port. Zaledwie kilka osób ryzykuje przetrwanie zimy, ich opowieści mówią jedno. Kto podczas długiej Nocy trwającej tutaj podobnie jak najdłuższy dzień dwa tygodnie opuści schronienie nie wraca.
  Wyspa obfituje jednak w bardzo bogate łowiska i zwierzęta futerkowe. Tutejsze jaskinie skryte pod lodami zawierają także wiele cennych minerałów. Jeśli zaś przy geologii jesteśmy, wypadało by wspomnieć o jednym. Na wschodnim krańcu wyspy górują wulkany, nie jeden a całe pasmo. Cała wyspa nosi znamiona ich aktywności, zmiatane ustawicznie w zimie przez lodowce. Pradawny ogień planety jednak nie ustaje i ciągle walczy wyrzucają pióropusze popiołu i racząc okolicę jęzorami lawy. Ów jaskinie są po prostu tunelami lawowymi odsłoniętymi przez lodowce. W wielu z nich urządzono zaś świątynie. O tym jakie praktyki w nich występowały dobitnie świadczą nazwy. "Jaskinia w której jedzą ludzie" po kilku krokach ukazuje drobny błąd w tłumaczeniu zapisków.
  W południowego wybrzeża wyspy strzegą zaś potężne monolity, wykonane z bazaltu posągi wielkich rąk. Nazywane zostały przez przybyłych tu mieszkańców Jaksaru rękami Onych. Stojące na samej krawędzi wskazują palcami drogę na kontynent. Są wspomnieniem rdzennych ludzi tej krainy, już dawno wymarłych choć pamięć o nich przetrwała w legendach. Chodzą plotki że w głębokich odmętach jaskiń jednak ich cywilizacja ma ciągle żyć. Świadczyć o tym mają dobiegające z długich korytarzy pomruki. Badający jednak to Drugi stwierdził jednoznacznie iż są to odgłosy spowodowane aktywnością geologiczną. Aczkolwiek nawet on tego nie sprawdził eksplorując jedynie świątynie i zbadane podziemne trakty.
  Lokalna kuchnia nie wybrzydza i dość powszechnie korzysta z gorących źródeł. Gotowane na gejzerze jajka stanowią codzienność podobnie jak pranie ubrań w sadzawce koloru tęczy. Specjalnością miejscowych są dania z ryb i wielkich włochatych słoni. Dominuje wędzone mięso choć zdarza się i suszone. Soli do konserwacji brakuje, ale za to w zimie dość powszechnie występuje zamrażanie żywności w lodzie.
  Status terytorialny nie został jasno określony ale na arenie międzynarodowej uznaje się wyspy za terytorium Kniazia. Cesarstwo rości sobie prawa do archipelagu na zachodzie, lecz ani jedna ani druga strona nie wysłała tam nigdy żadnych statków kolonizacyjnych ani nawet większych grup badawczych.
  Duchy strzegą starożytnej wiedzy. Ciało jest zawodne, lecz rytuały honorują duchy. Przejść zgodnie z rytuałem to przejść zgodnie z wiarą. – cytat odszyfrowany z jednej z naściennych inskrypcjiObrazek
Ilość słów: 754

Awatar użytkownika
Kociebor

Narrator
Posty: 21

wt lut 20, 2018 11:08 pm  

Narrator

  Akira stał w szalejącym sztormie na dziobie małej kogi. Oni tylko wiedzą co przysłało go w to miejsce, żadna pochłoniętych przezeń osób nie była tak daleko na północy. Gdyby nie magiczna nawigacja prowadzona przez Drugiego prowadzącego wyprawę w tych warunkach i tak daleko od lądu dawno by się zgubili. Wątły kadłub i tak wyglądał jakby zaraz mógł pęknąć i zdawał się trzymać tylko dzięki potężnym magicznym osłonom. Jak się okazało i to było za mało...
  Gdy w oddali majaczył już ich cel, pierwsza z wysp archipelagu który mieli zając w imieniu Cesarstwa przed nimi pojawiła się kolejna góra lodowa. Prawdopodobnie trzecia w ciągu minuty. Poprzedni razem jednak mag zdołał jedną ominąć. Drugą udało się zatrzymać dzięki magii. Jako że na manewry nie było już czasu a i tak jedyną osobą przytomną na pokładzie był Akira i Drugi i po prostu manewrować się już nie dało, zostało wierzyć w siłę osłony.
  Samuraj usłyszał głuche syczenie gdy bariera wprost zatrzymała blok lodu. Potem jednak zaklęcie zaczęło migotać, nie świadczyło to dobrze. Pół sekundy potem zaklęcie padło statek zatrząsł się ale magiczna tarcza zaabsorbowała uderzenie. Załoga pewnie by odetchnęła z ulgą ale biorąc pod uwagę fakt iż większość z nich była już dawno za burtą to dawno już utracili umiejętność jakiegokolwiek oddychania. Pozostała czwórka razem z kapitanem przywiązała się do czego się dało i leżała straciwszy przytomność. Ich bezwładne ciała obijały się o pokład gdy tytaniczne siły miażdżyły łupinkę. Udało się jednak i statek cudem ześlizgnął po krawędzi góry lodowej.
  Niefortunnie, na próżno, tuż za tym fragmentem lodu był kolejny. Drugi nie miał już siły na nic i osunął się na pokład w desperackiej próbie zmiany kursu. Potem Akira pamiętał tylko trzymanie się masztu... I trzymanie się masztu... I trzymanie się masztu... A niewiele z niego zostało.
  Nad ranem niebo rozświetliła mu ognista aura. Nie, nie była to pomoc... na jego oczach doszło właśnie do potężnej erupcji wulkanu. Wiatr mimo to pchał go w stronę źródła łuny.
Ilość słów: 438

Awatar użytkownika
Lalkarz

Człowiek
Posty: 3
Miano: Zerogōki
Pseudonim: Akira
Pochodzenie: Cesarstwo Czterech Wysp
Narrator: Kociebor
Na sesji: Nie
Kontakt:

ndz lut 25, 2018 4:48 pm  

  Akira był lekko oszołomiony po tym co się właśnie wydarzyło, zapamiętał jedynie urywki, po których znalazł się właśnie na plaży wyspy którą mieli zająć w imieniu Cesarstwa.
  Krajobraz roztaczający się przed nim był rozświetlony odcieniami czerwieni i pomarańczu roztopionej skały którą widział pierwszy raz w swoim życiu. Wtedy zaczęła się wewnętrzna walka między kilkoma głosami co ma zrobić.
– Powinniśmy przeszukać plażę i zobaczyć czy może ten drugi nie przeżył. –
– Jesteś głupi, nikt nie przeżył! Nikt nie dorównał nam. Jesteśmy jedyni którzy mogli dotrzeć tutaj z tego pokładu i po co niby mamy ich szukać? Solidarność? Czy może chcesz ich tylko przyłączyć?
– Nieważne! popatrzcie co jest przed nami. Nigdy wcześniej tego nie widziałem, a jest znacznie piękniejsze niż którykolwiek z członków załogi.
  Początkowo jedynie wiatr pchał giganta w kierunku eksplozji wulkanicznej, lecz później już same myśli prowadziły go w tym kierunku, stwierdzając wcześniej, że nikt oprócz niego nie przeżył. Kiedy szedł przez krajobrazy tej przedziwnej wyspy zauważył dłonie skierowanie w kierunku kontynentu. Przez chwilę zatrzymał się zastanawiając się do czego mogły by służyć, lecz zainteresowanie tymi rzeźbami szybko minęło kiedy usłyszał kolejną eksplozję równie mocną co poprzednia.
  Zerogoki szybkim marszem zbliżał się w kierunku rozżarzonej góry pełen młodzieńczej ciekawości. Czhciał jak najszybciej dowiedzieć się co właściwie zobaczył. Wewnątrz umysłu panował gwar na temat tego czym są te czerwone eksplozje. Na razie wygrywała teza, że są to bitwy drugich.
Ilość słów: 295

Awatar użytkownika
Kociebor

Narrator
Posty: 21

wt lut 27, 2018 6:36 pm  

Narrator

  Idąca po plaży istota widząc kolejny czerwony wybuch poczuła jak ziemia pod jej stopami drży. Wstrząsy łagodził trochę wszechobecny popiół. Szczyt widzianej przez niego góry był skąpany w ogniu i błyskawicach. W dół zboczy pędziły ogromne masy skały, popiołu i stopionych skał. Jakakolwiek bitwa odbywała się na szczycie sprawiła że czubek góry zamienił się w krater. Co chwila w niebo wylatywały ogromnej wielkości ogniste pociski. Jeśli to były rykoszety lepiej było nie wiedzieć jak wyglądają dobrze wycelowane strzały. Gdy Akira postawił kolejny krok idąc w stronę góry, wpatrzony w znajdującą się przed nim symfonię destrukcji zauważył jak jeden z monumentów upada przy kolejnym wstrząsie. Kamienna ręka uderzyła miękko w popielną zasłonę skrywającą świat. Niegdyś dumnie wskazująca kontynent teraz wskazywała niebo.
  Tu i tam można było dostrzec dopalające się drzewa. Najwyraźniej dopiero teraz zapłonęły. Im bliżej góry znajdowała się istota tym więcej ognistych pocisków dostrzegała. Miejsce uderzenia jednego z nich było przed Akirą. W środku małego krateru znajdowała się rozpalona do czerwoności skała, jej spora część była nadtopiona. Musiała mieć przynajmniej kilka ton. Ktokolwiek tego dokonał był niesamowicie silny. Od spadłego obiektu było czuć potworny żar. Może jednak trzeba przemyśleć czy warto iść dalej.
Ilość słów: 280

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość