Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Hartowane Młoty

Frakcje powstawały zawsze, organizowali je bandyci, jak i zwykli najemnicy. Zdarzało się jednak tak, że jedna na sto stawała się rozpoznawalna na całym świecie. Chcesz wiedzieć jakie? Cóż, dowiesz się o tym właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pt lis 10, 2017 3:18 pm  

Opis


  Jeśli niegdyś ktoś powie, że jego miecz po wielu bitwach nawet rysy na sobie nie ma... to pewnie kłamie, ale z pewnością jest cholernie wytrzymały i ostry. To z kolei oznacza, że prawdopodobnie stworzył go jeden z członków Hartowanych Młotów, jednej z największych gildii zrzeszających kowali z całego świata. Nie bez powodu mówi się, że najznamienitszy oręż pochodzi właśnie od nich – każde ostre wykute przez tych rzemieślników przetrwa dziesiątki, jeśli nie setki, intensywnych starć. Prócz ogromnej ceny można liczyć właśnie na doskonałą jakość. Elementem charakterystycznym dla każdej wykutej przez nich broni są wygrawerowane na ostrzu inicjały „H.M.”.
  Sama gildia powstała tak naprawdę niedawno, jakieś dwa lata po ostatnim ataku Pierwszych, czyli w roku 1502. Od tego czasu zgromadziła w swych szeregach najlepszych z najlepszych, zyskując przy tym sławę na cały świat. Ich główna siedziba mieści się w Księstwie Jaksaru, a konkretniej w Śnieżnej Przystani. Jest to ogromna kuźnia, w której miejsce pracy znalazło około dwudziestu kowali, a doliczyć do tego należy ich osobistych pomocników. Sama ta liczba świadczy o tym jak wielki jest ich najważniejszy budynek. Kolejną, aczkolwiek mniejszą posiadłość Hartowanych Młotów odnaleźć można w Endenbergu – około dziesięciu rzemieślników plus pomocnicy. Wieść niesie także o dwóch kowalach w Cesarstwie Czterech Wysp i jakimś pomniejszym zakładzie w Zjednoczonym Sułtanacie Nerdii, a konkretniej w Porcie Al-Jasir.
  Mówi się, że do Hartowanych Młotów dostać może się każdy, ale mało kto stanie się kimś więcej niżeli zwyczajnym czeladnikiem. Siłą tej organizacji jest doskonały system rekrutacji i odsiew rzemieślników, którzy nie spełniają norm. Jeśli jednak ktoś mimo to chce nająć się w ich szeregi to najlepszym sposobem będzie udanie się do jednej z ich siedzib.
  Zarobki członków organizacji zwykle są płynne – zależnie od ilości wykonanego oręża oraz jego jakości. Za prosty miecz potrafią zażądać już czterdziestu koron, gdzie zwykle kosztuje on około pięciu koron, co samo przez siebie mówi o mistrzowskiej jakości stworzonego przez nich oręża. Prócz tego zajmują się tworzeniem zbroi – ciężkiej jak i lekkiej.
Hierarchia


 • Hartowany Młot – Najważniejsza osoba w całej organizacji. Zarządca gildii, którego głos jest rozstrzygający przy decyzji o awansie czeladnika na rzemieślnika.
 • Stal – Zarządca pomniejszych zakładów należących do Hartowanych Młotów. Decyduje o przyjęciu nowego czeladnika. Jego głos jest brany pod uwagę przy awansie czeladnika na rzemieślnika.
 • Młociarz – Osoba postawiona nieco wyżej od Rzemieślnika. Jeśli jakiś czeladnik awansuje, to później najczęściej zatrzymuje się w tym miejscu. Młociarze mają stały dopływ koron niezależnie od tego ile broni/pancerzy wyprodukują. Oczywiście wliczając w to wszelkiego rodzaju premie.
 • Rzemieślnik – Pewny członek Hartowanych Młotów, który tworzy naprawdę solidną broń i pancerz. Można śmiało stwierdzić, że wybija się ponad innych kowali.
 • Czeladnik – Świeży członek gildii, jeszcze niepewny. Większość nowych zatrzymuje się na tym etapie i nigdy nie awansuje wyżej. Ich zarobki zależą tylko i wyłącznie od ilości wyprodukowanego i sprzedanego oręża/pancerza oraz od dobrej woli Rzemieślnika stojącego ponad nim.
Znani Członkowie


 • Hartodziej ze Śnieżnej Przystani – Hartowany Młot, zarządca wielkiej kuźni w Śnieżnej Przystani. Pięćdziesięcioletni mężczyzna o muskularnym ciele. Ciemne blond włosy sięgające gdzieś do karku. Ludzie nazywają go dobrym, ale i chciwym.
 • Karlheinz Segert – Zastępca Hartowanego Młota. Przebywa w Enderberg gdzie zarządza drugą największą kuźnią gildii. Czterdziestoletni mężczyzna. Ubrany nie wygląda na muskularnego, jednak pod koszulą kryją się pokaźne mięśnie. Krótkie, czarne włosy i charakterystyczny wąsik są jego znakiem rozpoznawczym. Mówi się, że jest człowiekiem cynicznym i egoistycznym.
 • Może to będziesz ty?
Ilość słów: 706

 •   Informacje
 • Kto jest online

  Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość