Nowy wygląd Kart Postaci. Więcej – choć nadal niewiele – informacji tutaj.

Tarcza

Frakcje powstawały zawsze, organizowali je bandyci, jak i zwykli najemnicy. Zdarzało się jednak tak, że jedna na sto stawała się rozpoznawalna na całym świecie. Chcesz wiedzieć jakie? Cóż, dowiesz się o tym właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 146

pt lis 10, 2017 3:34 pm  

Opis  Zorganizowana grupa najemników, która ma swoją placówkę w Endenbergu, w pobliżu areny. Wpływy stowarzyszenia nie sięgają daleko poza mury miasta i jest raczej mało znane w innych krajach niż Królestwo Waldgrossen. Najczęściej członkowie wykonują różnego rodzaju zlecenia wymagające płatnego ostrza z reputacją i poręczeniem, zbyt wielu bowiem możnych przejechało się na interesie z wolnymi strzelcami. W przeciwieństwie do większości grup najemników Tarcza dba o swoją reputację oraz opiera się w granicach prawa – tylko w ekstremalnych przypadkach je naginając. Można powiedzieć, iż Tarcza prezentuje lokalny patriotyzm – działa z myślą o dobru Endenbergu oraz prowincji. Z tego względu często współpracuje z radą miejską albo samym markizem. Tępi banitów, niebezpieczne stwory, wspiera potrzebujących.
  Grupa została formalnie założona w roku 1510 przez Achima zwanego właśnie Tarczą, stąd nazwa. Był on gladiatorem, który osiągnął sławę w mieście i zdobył na walkach duży majątek. Z urodzenia syn górnika – od młodego widział niesprawiedliwość jaka dotykała najbiedniejszych i towarzyszące im cierpienie. Tarcza w zamyśle miała być skierowana jako pomoc dla nich. Początkowo członkowie rozprawiali się nielegalnie z przestępcami, szumowinami i półświatkiem, wymierzając własną sprawiedliwość. Zrozumiawszy, że ta droga niczego nie zmieni w dłużej perspektywie, Achim zreformował struktury i nadał im obecny kształt. Bardziej niż na fizycznym zwalczaniu kryminalnego elementu Tarcza skupiona jest na pomaganiu biednym finansowo: rozdaje żywność, zapewnia edukację dzieciom z biedoty, pomaga w patrolowaniu najniebezpieczniejszych regionów miasta i współpracuje z markizem. Jednak rozrost organizacji sprawił, że te założenia zeszły na drugi plan i w chwili obecnej priorytetem cieszą się zlecenia od ludzi majętnych.
  Do stowarzyszenia dołączyć może każdy, kto nie ma nadszarpniętej reputacji lub problemów z prawem. Nie liczy się płeć, wiek, pochodzenie ani religia. Wymogiem jest oddanie wspólnemu dobru Endenbergu, jego okolic, Królestwu Waldgrossen i wszystkich uciśnionych, choć ta ostatnia zasada jest bardziej górnolotnym sloganem niż aktualną wytyczną.
  Członkowie mogą liczyć na protekcję ze strony Tarczy, pomoc w potrzebie i miejsce do zregenerowania sił. W placówce znajduje się około stu łóżek, wielka sala jadalna, wspólna łaźnia, a wiec wszystkie podstawowe potrzeby mogą być zaspokojone na miejscu. Za symbol organizacji przyjęto trójkątną, podłużną tarczę z wizerunkiem rycerza na koniu i wpisaną listerą "E" – od Endenberg.

Hierarchia
 • Nowicjusz – Określany też jako świeżak, nowa krew, żółtodziób, etc. Dopiero co złożył przysięgę, wpisał się do ksiąg i nie wykonał jeszcze żadnej misji. Do jego obowiązków należy dbanie o sprzęt w placówce, sprzątanie w niej i wykonywanie prostych prac fizycznych. Zadania dla nich najczęściej mają niewielki stopień skomplikowania i odbywają się w mieście.
 • Zaprawiony – Wykonał już misję dla Tarczy i włożył swą kontrybucję w działalność. Na koszt stowarzyszenia może wybrać sobie broń z magazynu na własność.
 • Miecz – Osoba ta pokazała, że jest wartościowym członkiem i posiada umiejętności używania broni na wysokim poziomie. Poza ciągłym wykonywaniem misji Miecz musi zmierzyć się z Czempionem i zostać przez niego uznanym za wystarczająco uzdolnionego w rzemiośle walki. W nagrodę Miecz otrzymuje z magazynu element zbroi na własność.
 • Obrońca – Ta ranga przysługuje już tylko nielicznym i ci, którzy ją posiadają znajdują się w tzw. Trzonie Tarczy – swoistej radzie podejmującej wspólnie decyzje odnośnie dalszej działalności. Obrońców jest sześciu. Żeby stać się jednym z nich imię twoje musi być znane i szanowane w Endenbergu. Jesteś symbolem dla wielu, protektorem miasta i walnie zasłużyłeś się w jakieś sprawie. Obrońca może wybrać sobie na własność z magazynu kolejny element zbroi na własność – najczęściej jednak otrzymują specjalnie wykonaną przez lokalnego płatnerza.
 • Czempion – Druga najważniejsza osoba w organizacji. Jest to niezaprzeczalny mistrz w walce. Zostać nim można tylko poprzez stoczenie z nim otwartej, uczciwej walki na arenie w otoczeniu publiczności. Oczywiście wpierw należy przejść poprzednie szczeble hierarchii. Nowicjusz nie może wyzwać Czempiona.
 • Tarcza – Oficjalny przywódca stowarzyszenia. Jest nim Achim zwany Tarczą. Trudno powiedzieć co stanie się z tym tytułem, jeżeli Achim odejdzie. Dopóki piastuje to stanowisko i z niego nie zrezygnuje, nikt go nie może zastąpić. Ma decydujący głos we wszystkich sprawach.

Znani członkowie • Achim Tarcza – Potężny mężczyzna o muskularnej budowie ciała. Wzrost 194 cm, waga 92 kilo, krótkie czarne, lekko posiwiałe włosy, równie przycięta bródka i wąs. Twarz o ostrych, męskich rysach wyrażających determinację oraz agresję. Od lewej powieki aż po szyję ciągnie się szeroka blizna – ślad po walce na arenie, którą omal przypłacił życiem. Jest to człowiek opanowany, o chłodnym, analitycznym spojrzeniu ciemnych oczu. Jego głos jest wyraźny, mocny, władczy. Emanuje aurą prawdziwego wojownika. Niewielu jest takich, którzy zdolni byliby stawić mu czoła w otwartej walce. Mistrz w używaniu miecza i tarczy. Przyjął święcenia na rycerza. Poszczycić się może prestiżowym tytułem Obrońcy Endenbergu, co stawia go w poczcie niższej arystokracji, ale nie dba o to i zawsze określa siebie jako człowieka ludu.
Ilość słów: 1016

 •   Informacje
 • Kto jest online

  Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość