Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Bello Impiracht

Frakcje powstawały zawsze, organizowali je bandyci, jak i zwykli najemnicy. Zdarzało się jednak tak, że jedna na sto stawała się rozpoznawalna na całym świecie. Chcesz wiedzieć jakie? Cóż, dowiesz się o tym właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pt lis 10, 2017 3:30 pm  

Opis


  Tłumacząc na powszechną mowę ze starego waldgrosseńskiego, nazwa ta oznacza "Królewskie Orły". Miała ona swoje wzloty i upadki, od specjalistycznej armii, przez elitarne jednostki, aż do oddziałów specjalnych ochraniających króla. Przeszła te wszystkie drogi, przetrwała nawet upadek monarchii, ale jak każda organizacja, miała swój początek.
  Uformowanie Bello Impiracht datuje się na lata 700-750. Niestety nie istnieją zapiski podające konkretny rok utworzenia. Początkowo Orły były elitarną gwardią królewską, a ich praca polegała na ochronie monarchy. Z czasem ich szeregi zaczęły się rozrastać, w pewnym momencie wyprały one całą straż zamkową jak i miejską w Kinkengardzie. To właśnie po tym okresie, w roku 794, zostały oficjalnie formacją wojskową i weszły w skład armii.
  Zabieg ten przeprowadził król Leon II ochrzczony przez historyków Leonem Niespokojnym. Podział władzy wojska powodował, iż król był zwierzchnikiem legatów, natomiast legaci dowodzili legionami, które stanowiły trzon armii. Król Leon II postanowił mieć własną armię, wcielał do niej najlepszych żołnierzy z pozostałych legionów. Rozwijał wojsko poprzez znacznie cięższe treningi oraz edukował swoich żołnierzy, dzięki temu Orły szybko stały się elitarnym wojskiem.
  W formacji powstały komórki wywiadowcze, które odpowiadały za szpiegowanie innych krajów, jak i Straż Bezpieczeństwa Królewskiego, która tropiła zdrajców stanu na terenach Waldgrossen. U szczytu swojej chwały ich szeregi liczyły niemal sześć tysięcy żołnierzy. Niestety nic nie trwa wiecznie. Gdy do władzy, w roku 811 doszedł Herman III, od razu zaczął on wprowadzać zmiany w szeregach formacji. Zrobił to oczywiście za namową legatów oraz senatu, którym to nie podobał się fakt, iż król ma swoją prywatną armię, w dodatku tak silną i świetnie wyszkoloną.
  Po paru latach Bello Impiracht to już tylko jednostka wywiadowcza i rozpoznawcza. Czasem wysyłano ich poza granicę kraju, przybierali obce mundury. Pozbywali się niewygodnych ludzi, zarówno w samym Waldgrossen, jak i za jego terenami. Liczebność Orłów po śmierci Hermana III nie przekraczała już nawet tysiąca.
  W roku 874 za panowania Oktawiusza III Zaciekłego, dokonano Wielkiej Czystki. Wymordowano setki oficerów jak i zwykłych żołnierzy służących w Królewskich Orłach, powieszono wysoko postawionych generałów. Zabroniono im mieszać się w większe konflikty, a przy życiu została nieco ponad setka najbardziej lojalnych weteranów. Król mianował ich swoją osobistą gwardią. Byli oni jego okiem, uchem i mieczem.
  Przez kolejne dekady ich liczebność ciągle się wahała, jednak nigdy już nie przekroczyła pół tysiąca. Powoli z narzędzia w rękach króla, stawali się narzędziem szlachty, oczywiście większość nadal była lojalna władcy, jednak członkowie Bello Impiracht popierali władze feudalną, daleko im było do wspierania absolutyzmu.
  Tak samo jak Senat zarządzał gospodarką, ekonomią, polityką i prawem, tak samo Królewskie Orły zarządzały całą armią zza kulis. Problem pojawił się, gdy Senat na generałów powołał własnych dowódców i ogłosił Królewskie Orły zdrajcami Waldgrossen. Wielu członków złapano i stracono, inni zaczęli się ukrywać, wyjechali do innych krajów. Wszyscy myślą, że odeszli lub zostali wyłapani. Senat jednak nadal czuwa. Sam konsul zdaje sobie sprawę, że dopóki ostatni lojaliści monarchii nie zostaną wyłapani, nie może spać spokojnie.
  Oczywiście głos o nich zanikał od dekad, mówi się że już nie istnieją. Stali się mitem, legendą którą przekazują sobie członkowie szlacheckich rodów oraz rojaliści, legenda mówiąca, że Orły kiedyś powrócą, a wraz z nimi twarda monarchia, rządy króla i szlachty, koniec senatu.
  Dla większości to tylko mit, ale w każdej historii kryje się ziarno prawdy.

Hierarchia


  Informacja nieznana

Lista członków


  Informacja nieznana
Ilość słów: 680

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość