Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Antidotum

Jesteś ciekawy jak stworzyć truciznę lub wręcz przeciwnie – odtrutkę? Interesuje cię możliwość wykrzesania z siebie większych sił za sprawą podejrzanych środków? A może chcesz na tych środkach zarabiać? Koniecznie sprawdź księgę traktującą o alchemii!
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

czw lis 09, 2017 6:18 pm  

Antidotum

Kombinacja składników:  
Okład: Krople Kropielnika Spiralnego
Surowica: Vitogeum, Minergeum, Plantgeum
Toskyczność: Żadna
Uwagi: Surowica może powodować rozwolnienie.


Opis

  Środek pierwszej pomocy w wypadku zatrucia. Co tu wiele mówić? Antidota są tak przeróżne, jak przeróżne są trucizny, jednak to opisane tutaj jest najbardziej ogólnym i znajduje się w każdym przybytku szanującego się znachora. Występuje zarówno w formie okładu, jak i surowicy aplikowanej wprost do krwi. Surowicę można równie dobrze wypić, jednak wtedy jej działanie jest spowolnione i osłabione przez trawienie.
Okład wykonany jest z kropel Kropielnika Spiralnego i znajduje się w szynkach tylko tych bogatszych medyków, jest niezawodny i łatwy do sporządzenia. Wystarczy namoczyć jakiś materiał wydzieliną kwiatu i przyłożyć do rany.

  Surowica natomiast jest płynem, który pochłania większość trucizn, a następnie wspomaga ich wydalanie z organizmu. Działa w przypadku większości jadów, gorzej natomiast sprawa ma się z truciznami sporządzonymi przy pomocy alchemii, na które istnieją (lub czasem i nie) własne przeciw-wywary.
Ilość słów: 186

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość