Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Żywokost

Jesteś ciekawy jak stworzyć truciznę lub wręcz przeciwnie – odtrutkę? Interesuje cię możliwość wykrzesania z siebie większych sił za sprawą podejrzanych środków? A może chcesz na tych środkach zarabiać? Koniecznie sprawdź księgę traktującą o alchemii!
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

czw lis 09, 2017 6:17 pm  

Żywokost

Kombinacja składników: Mortgeum, Ethergeum, Plantgeum, Hypogeum
Toskyczność: Średnia
Uwagi: Nie spożywać częściej niż raz na kilka miesięcy, jeśli nie chcemy skończyć jako chodzący trup.


Opis

  Jedna z bardziej toksycznych substancji, która często jest używana do pozbywania się niechcianych dzieci przed narodzinami. Ten półprzeźroczysty płyn o żółtozielonej barwie, zabija jakąkolwiek tkankę żywą, którą dotknie, w przeciągu kilku godzin. O ile z krwi usuwany jest wystarczająco szybko, by nie uczynił większych szkód niż wielodniowa niestrawność u osoby dorosłej, o tyle środek jest śmiertelnie niebezpieczny dla dzieci. Spożycie mikstury przez kobietę w ciąży kończy się wydaniem na świat chłodnego płodu już dnia następnego, a starsze dzieci, jeśli nie poradzą sobie z trucizną na czas, zaczynają gnić od środka.
  Żywokost ma także właściwości odurzające, jest niezbyt popularnym, ale jednak narkotykiem. Powiadają, że znacznie wpływa na odczuwanie przyjemności oraz libido. Problemem ze spożywaniem tej substancji jest nie tylko efekt uboczny w postaci problemów żołądkowych, ale i również fakt, że jeśli ktoś będzie przyjmował ją zbyt często, skończy tak jak wymienione wyżej dzieci – zacznie gnić. Otruci są często myleni z trędowatymi.
Ilość słów: 222

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość