Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Maść strzelnicza

Jesteś ciekawy jak stworzyć truciznę lub wręcz przeciwnie – odtrutkę? Interesuje cię możliwość wykrzesania z siebie większych sił za sprawą podejrzanych środków? A może chcesz na tych środkach zarabiać? Koniecznie sprawdź księgę traktującą o alchemii!
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

czw lis 09, 2017 6:12 pm  

Maść strzelnicza

Kombinacja składników: Sulphgeum, Mortgeum, Plantgeum, siarka
Toskyczność: Nieznana, nikt dotąd nie spożywał maści.
Uwagi: Uważać przy produkcji – może urwać dłoń.


Opis

  Jasnoszara wybuchowa substancja o konsystencji plasteliny. Wytwarzana pod wpływem temperatury, przez długi czas jest mocno kleista. Przez to, że składniki miesza się nad płomieniem, trzeba być niezwykle uważnym przy produkcji, bowiem niezwykle łatwo jest doprowadzić do zapłonu i wywołać eksplozję. Używana przede wszystkim jako zamiennik czarnego prochu, przy tworzeniu ładunków do broni palnej. Kiedy skończy się nagrzewać ingredienty, Maść zastyga powoli przez następne czterdzieści minut, dając alchemikowi czas na nałożenie materiału do ładunków.
Ilość słów: 121

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość