Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Artemion

Jesteś ciekawy jak stworzyć truciznę lub wręcz przeciwnie – odtrutkę? Interesuje cię możliwość wykrzesania z siebie większych sił za sprawą podejrzanych środków? A może chcesz na tych środkach zarabiać? Koniecznie sprawdź księgę traktującą o alchemii!
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

czw lis 09, 2017 6:08 pm  

Artemion

Kombinacja składników: Mortgeum, Ethergeum x2
Toskyczność: Wysoka, powoduje zatrucie, które oprócz paraliżu destabilizuje magiczną aurę.
Uwagi: Podczas produkcji należy uważać na unoszące się opary.


Opis

  Nazywany też trucizną magii, początkowo używany przez magów z Initium, jako specyfik wspomagający odkrywanie nowych umiejętności. Wbrew pozorom nie jest on zabójczy, a przynajmniej spożywany w rozsądnych dawkach. Dopiero w ilości powyżej 10 ml powoduje zatrzymanie akcji serca. W mniejszych może być jednak o wiele groźniejszy, gdyż trucizna ta destabilizuje aurę magiczną. Po zażyciu Artemionu przez Drugiego, lub Egzarchę dochodzi do uwalniania ich mocy w dziwny i nieprzewidziany sposób. Nikt do końca nie wie jaki będzie efekt, co rodzi zagrożenie wyczerpania mocy magicznej. Im większa dawka, tym większy chaos w aurze i większe zaburzenia działania zaklęć. Przy ilości mniejszej niż 2 ml można spodziewać się drobnych odchyleń od normy zaklęcia, po spożyciu doustnym ponad 8 ml chyba tylko Oni wiedzą co się może wydarzyć. Krążą pogłoski, że osoby, które przedawkowały, umierając z powodu zatrucia, w momencie zgonu dosłownie eksplodowały magiczną mocą i nowymi formułami. Jako że nikt nie przeżył, niemożliwym stało się zbadanie ich i powielenie. Za to przynajmniej przy mniejszych dawkach jest szansa na nauczenie się nowego zaklęcia, jeśli uda się zapamiętać specyficzny przepływ mocy. Nikt jednak nie wie czy zaklęcie nie zabije maga.
  Szybko znaleziono inne zastosowanie tej trucizny, umożliwia ona eliminowanie magów poprzez podanie im krytycznej ilości. Większość zabójców uzbroiła się w Artemion zaraz po wycieku formuły, co okazało się dość sprytnym posunięciem.
  Wśród magów Initium metoda uczenia się z jej udziałem ta jest obecnie rzadko stosowana z uwagi na niesione zagrożenie.
  Czas działanie to około dwie godziny przy czym efekty pojawiają się po 5 min od spożycia specyfiku. Kto by pomyślał że jedna mała fiolka granatowego płynu potrafi narobić takiego spustoszenia.
Ilość słów: 362

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość