"Pierwsze dwa tygodnie wojny były ciche. Żadnych walk, żadnych przemarszów wojsk. Każdy siedział na swoim miejscu i liczył siły, sprawdzał stan wojsk, uzbrajał się w cierpliwość i miecze. [...]"
Przeczytaj o dalszych losach wojny domowej w Waldgrossen.

Krótka notatka na temat Sanctinu

Pomniejsze księgi, opowiadania, spisy świąt, jak i pozostałe, mniej znaczące tomy porozrzucane są po dziesiątkach półek ustawionych w Kompendium Wiedzy. Właśnie natrafiłeś na jedną z nich.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 164

ndz lis 05, 2017 11:16 am  

Sanctin


  "Wymarły język, używany przez przodków, rozpowszechniony na całym świecie. Większość starożytnych zapisków jest spisanych w Sanctinie." – Najkrótsza definicja języka zwanego "Sanctin", którą możemy znaleźć w księgach traktujących o lingwistyce.
  Mówiąc dokładniej jest to język, który towarzyszył ludzkości od praktycznie samego początku, wielu archeologów twierdzi, że niegdyś wszystkie nacje posługiwały się tylko nim, dopiero później narody wykształciły własne języki takie jak Altrachen czy Agatusu. Obecnie posługują się nim osoby wykształcone oraz wysoko postawione. Jest też jedną z obowiązkowych rzeczy, którą muszą opanować Drudzy i Egzarchowie.
  Warto też wspomnieć o tym, że Sanctin pozbawiony jest wszelkich znaków specjalnych. Nie odróżnia się w nim także liter wielkich i małych.

Znaki
a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u w y z  Wszystkie znaki odpowiadają kolejno znanym nam znakom z alfabetu łacińskiego, a więc:
a, b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, r, s, t, u, w, y, z
Ilość słów: 258

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość