Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Puchatka Różowa

Wszystkie najważniejsze, przedziwne, tajemnicze, jak i te zwyczajne rośliny zostały zawarte w jednej księdze. Wielu mówi na nią po prostu "Atlas Botaniczny".
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pn lis 06, 2017 7:55 pm  

Puchatka Różowa

Występowanie: Wiosna i początek lata. Przede wszystkim na łąkach i polanach, chociaż równie dobrze radzi sobie na wyżynach, nie ma dużych wymagań w hodowli. Występuje w skupiskach po 6-8 kwiatów. Znane dokładne miejsca szerszego występowania: Wielki Step
Zastosowanie: Ze względu na swe właściwości często jest używana by zrobić komuś niemiłego psikusa, a ususzona jest składnikiem maści rozgrzewającej.
Składnik alchemiczny: Vitogeum


Opis

  Kwiat zazwyczaj ma dłoń średnicy, choć największe okazy mierzyły ponad łokieć. Twarda, wąska łodyga, długa na połowę wysokości puchatki, skrywa się między skręconymi, długimi i licznymi płatkami w białym kolorze z różowymi końcówkami, od których wzięła swoją nazwę. Jest bardzo odporna na czynniki zewnętrze, tylko deszcz może poskromić niesforny, puszysty kwiat, czyniąc go oklapłym, skurczonym, biało-różowym dmuchawcem. Promienie słoneczne szybko odwracają ten proces. Kiedy rozkwita, wydziela zapach owoców leśnych. Później płatki brązowieją i usychają, końcowo upadając bądź odlatując z najbliższym powiewem wiatru. Cykl życia puchatki różowej nie jest dłuższy niż trzy tygodnie z powodu braku liści.

UWAGA! Kwiat swoim pyłkiem często powoduje alergię objawiającą się świądem skóry! Najlepiej zbierać go tydzień do dwóch po rozkwicie!
Ilość słów: 245

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość