Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Kropielnik Spiralny

Wszystkie najważniejsze, przedziwne, tajemnicze, jak i te zwyczajne rośliny zostały zawarte w jednej księdze. Wielu mówi na nią po prostu "Atlas Botaniczny".
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pn lis 06, 2017 7:54 pm  

Kropielnik Spiralny

Występowanie: Wiosna oraz jesień. Rosną kępkami, po 6 albo 12.
Znane dokładne miejsca szerszego występowania: Tylko Wąwóz Pierwszych
Zastosowanie: Liście pochłaniają wilgoć i brud jak gąbka. Jeśli chcemy usunąć zanieczyszczenia, roślinę należy poddać kąpieli we wrzątku. Krople natomiast słyną ze swojej zdolności pochłaniania i wyciągania wszelkich trucizn z organizmu. Można skropić zakażoną ranę, a w przypadku spożycia zatrutego jadła, wypić łyk tej cieczy. Jeśli trucizna jest śmiertelna należy niezwłocznie podać krople do krwiobiegu, w innym wypadku antidotum zadziała dopóki nie minął dzień od otrucia. W smaku przypomina kompot wiśniowy. Sam Kropelnik wykorzystywany jest z innymi składnikami niezwykle rzadko, Suplhurgeum w roślinie bowiem tworzy gęstą maź.
Składnik alchemiczny: Minergeum, Sulphgeum


Opis

  Zielone liście tejże rośliny wyrastają z ziemi, bez widocznej łodygi, na wysokość najwyżej dłoni. Zawijając się do środka, tworzą charakterystyczną spiralę, która po rozwinięciu osiąga długość nawet pół metra. Liście te są giętkie, ale jednocześnie wytrzymałe i odporne na rozerwanie. Jedynym słusznym sposobem pozyskania jest odcięcie ich u nasady. Słyną z tego, że w okolicach równonocy wiosennej i jesiennej wydzielają krystalicznie czyste krople.
Ilość słów: 225

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość