Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Miłostnik Złotawy

Wszystkie najważniejsze, przedziwne, tajemnicze, jak i te zwyczajne rośliny zostały zawarte w jednej księdze. Wielu mówi na nią po prostu "Atlas Botaniczny".
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pn lis 06, 2017 7:53 pm  

Miłostnik złotawy

Występowanie: Wiosna. Głównie na bagnach, czasami można je spotkać rosnące obok brzóz. Występuje pojedynczo.
Znane dokładne miejsca szerszego występowania: Czarne Bagna, Wielki Las
Zastosowanie: Liście używane są jako afrodyzjak, ale w zbyt dużej ilości mogą zaszkodzić.
Składnik alchemiczny: Hypnogeum, Vitogeum, Mortugeum


Opis

  Roślina przeciętnie osiągająca stopę wysokości, czasami w sprzyjających warunkach może mierzyć łokieć. Lejkowata, niewielka korona kwiatu składa się z trzech do pięciu płatków w kolorze złotawym. Długa, główna łodyga Miłostnika słynie ze zdolności regeneracji po złamaniu, tworząc w uszkodzonym miejscu bulwę, z której zawsze wychodzi para nowych łodyg. Tylko te boczne mogą posiadać sporo, skromnych listków. Najwyższa para łodyg układa się w kształt serca, nadając roślinie charakterystyczny wygląd. W okresie rozkwitania całość mieni się złotym kolorem, zaś górna część Miłostnika stają się towarem wartym złota. Roztacza wokół siebie zapach przypominający drzewo sandałowe i cynamon. Zgodnie z przesądami, kwiat zawieszony na szyi, daje kobiecie moc uwodzenia każdego z mężczyzn.
Ilość słów: 204

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość