Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Zwodnik Bagienny

Wszystkie najważniejsze, przedziwne, tajemnicze, jak i te zwyczajne rośliny zostały zawarte w jednej księdze. Wielu mówi na nią po prostu "Atlas Botaniczny".
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pn lis 06, 2017 7:52 pm  

Zwodnik Bagienny

Występowanie: Zwodniki można znaleźć latem na wszelkich bagnach i mokradłach
Zastosowanie: Często wykorzystuje się kwiaty, by uzyskać z nich wywar, który po destylowaniu tworzy narkotyk odurzający
Składnik alchemiczny: Hypnogeum, Sulphgeum


Opis

  
  Jak sama nazwa wskazuje Zwodnik występuje na różnej maści mokradłach. Jest dość często spotykany w samym środku lata, gdzie porasta każdy możliwy skrawek zalanego terenu. Niedługa, sztywna łodyga świetnie się czuje będąc częściowo zanurzona w wodzie. Z niej wyrasta tylko jeden, jedyny liść, oraz na szczycie widnieje kwiat koloru intensywnego fioletu. Wygląda on nietypowo, składa się bowiem z dwóch, czasem trzech nachodzących na siebie płatków tworzących kielich, w którym znajdują się pręciki i słupek. Słodki, podobny do różanego zapach zachęca zarówno owady do zapylenia, jak i panny do zerwania kwiatu. Stare babki mawiają, że ten, kto znajdzie się ze swą wybranką pośród łąki Zwodników, na pewno pozna smak miłości. Mają w tym trochę racji, bowiem pyłek kwiatu, oprócz przyjemnego zapachu, ma także działanie odurzające. Pojedynczy kwiat nie ma w sobie ilości pyłku wystarczającej, by znarkotyzować kogoś, jednak, gdy zbierze się ich cały bukiet, zapach zaczyna działać. Odurzony/a najpierw odczuwa zadowolenie, czuje się szczęśliwszy, jego/jej percepcja i zdolność reakcji zostają powoli osłabione. Narkotyk działa także na libido, zwiększając popęd seksualny obu płci. Znachorzy często wykorzystują ten kwiat do zaparzania wywarów i robienia narkotyku.
Ilość słów: 274

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość