Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Bezwładnik Bagienny

Wszystkie najważniejsze, przedziwne, tajemnicze, jak i te zwyczajne rośliny zostały zawarte w jednej księdze. Wielu mówi na nią po prostu "Atlas Botaniczny".
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pn lis 06, 2017 7:49 pm  

Bezwładnik Bagienny

Występowanie: Czarne Bagna
Zastosowanie: Wywar z wielu pąków Bezwładnika potrafi sparaliżować człowieka, jak i mniejsze zwierzęta. Dzięki temu znalazł zastosowanie w medycynie jako środek unieruchamiający pacjentów. Drudzy używają wysuszony i sproszkowany kwiat jako narkotyk wzmacniający lotność umysłu.
Składnik alchemiczny: Hypogeum, Ethergeum


Opis

  Roślina, która szczególnie upodobała sobie ciemność i wilgoć, naturalnie występuje na bagnach, jednak znaleźć ją można także w piwnicach alchemików oraz lekarzy. Tym pierwszym dostarcza cenny składnik jakim jest Ethergeum, natomiast medykom wywar z większej ich ilości przydaje się przy niesfornych pacjentach.
  Osiąga do metra wysokości, zbudowana jest na grubej łodydze, z której końca rozrastają się na wszystkie strony cienkie "gałązki". Na nich wyrastają spore pąki obrośnięte szarymi listkami. To właśnie one są głównym powodem, dla którego Bezwładnik Bagienny zyskał na popularności. Warto też wspomnieć, że wydzielany przez niego zapach przyciąga rykerry, więc niekiedy wyprawy po tę rośliną mogą okazać się nad wyraz niebezpieczne.
Ilość słów: 191

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość