Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Łagodnik Błękitny

Wszystkie najważniejsze, przedziwne, tajemnicze, jak i te zwyczajne rośliny zostały zawarte w jednej księdze. Wielu mówi na nią po prostu "Atlas Botaniczny".
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pn lis 06, 2017 7:46 pm  

Łagodnik Błękitny

Występowanie: Wielki Step, Wielki Las, Lasy Erzberg
Zastosowanie: Łagodzenie poparzeń oraz ran.
Składnik alchemiczny: Plantgeum, Vitogeum


Opis

  Spacerując po Wielkim Lesie czasami można natknąć się na piękny błękitny kwiat otoczony przez pokrzyw. Jest to właśnie Łagodnik Błękitny, roślina uwielbiana przez poszukiwaczy przygód, jak i medyków, a wszystko to ze względu na jej właściwości łagodzące. Odpowiednia ich ilość zgnieciona na papkę i wymieszana z czystą przegotowaną wodą, a potem nałożona na ranę lub poparzenie, natychmiastowo uśmierza ból. Niektórzy więc nie ruszają się z domu na dłuższe wyprawy bez Łagodnika w tej formie.
  Jak wcześniej wspomniane zostało, roślina ta uwielbia rosnąć otoczona przez "mniej dostojne" kwiecie (o ile kwieciem można nazwać pokrzywy). Wydaje się jakby robiła to specjalnie, chcąc się wyróżniać na ich tle. Jednak grupa mądrych botaników niegdyś udowodniła, że ten błękitny kwiat ściąga z nich inne minerały, dzięki czemu posiada takie, a nie inne właściwości. Właśnie to jest główną przyczyną, dla której prawie nikt nie hoduje w swych ogrodach Łagodnika Błękitnego.
Ilość słów: 211

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość