Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Gnilec Borowy

Wszystkie najważniejsze, przedziwne, tajemnicze, jak i te zwyczajne rośliny zostały zawarte w jednej księdze. Wielu mówi na nią po prostu "Atlas Botaniczny".
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pn lis 06, 2017 7:44 pm  

Gnilec Borowy

Występowanie: Wszystkie gęste puszcze na terenie zarówno kontynentu, jak i wysp.
Zastosowanie: Świecący w ciemności pyłek
Składnik alchemiczny: Ethergeum, Mortugeum


Opis

  Idąc latem przez las można natknąć się na pewną dziwną strukturę. Wyglądem przypomina kwiat z którego wyrasta w górę jakby zgrubiały pęd. Płatki mają barwę jasnoczerwoną a drzazga słomkowy kolor. Jako że roślina ta jest pnączem, ten ponad metrowej wielkości kwiat wyrasta na dużej wysokości ponad rozchodzącymi się niżej pędami oplatającymi okoliczne drzewa. To nie wygląd powoduje jednak najczęściej zwrócenie na niego uwagi a potworny smród rozchodzący się na wszystkie strony przypominający rozkładającego się trupa, który wcześniej wydalił zawartość swoich jelit i teraz cuchnie też ekskrementami. Zapach ten przyciąga roje much i ciem które obsiadają kwiat. Każdy kto się na niego natknął uważa go za paskudztwo.
  Ten jednak kto natknie się na niego w nocy może spostrzec, że roślina ta nie wydziela tak okropnego zapachu jak przez dzień. Tuż przed świtem w ostatnią noc lata cały kwiat zaczyna nagle świecić na błękitno, po czym z pędu ulatuje fosforyzujący niebieski pył pokrywając wszystko w okolicy. Każdy komu było dane ujrzeć tę niezwykłą dziejącą się nocą przemianę nigdy nie zapomni tego zjawiska. Co ciekawe, zdaje się, że pył świeci w ciemności przez kilka godzin już zawsze jeśli tylko zostanie wystawiony na słońce przez dzień. Z uwagi na trudność pozyskania jest niezwykle drogi.
Ilość słów: 276

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość