"Pierwsze dwa tygodnie wojny były ciche. Żadnych walk, żadnych przemarszów wojsk. Każdy siedział na swoim miejscu i liczył siły, sprawdzał stan wojsk, uzbrajał się w cierpliwość i miecze. [...]"
Przeczytaj o dalszych losach wojny domowej w Waldgrossen.

Śmieszek Liściasty

Wszystkie najważniejsze, przedziwne, tajemnicze, jak i te zwyczajne rośliny zostały zawarte w jednej księdze. Wielu mówi na nią po prostu "Atlas Botaniczny".
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 164

pn lis 06, 2017 7:43 pm  

Śmieszek Liściasty

Występowanie: Czarne Bagna, niektóre bardziej podmokłe tereny Wielkiego Stepu. Spotkać go można także blisko wybrzeża, niedaleko Kinkengardu. Wielu zielarzy twierdzi, że występuje on również w Wielkim Lesie. Tak naprawdę do dziś nie sprecyzowano jakie czynniki wpływają na możliwość jego hodowli.
Zastosowanie: Jeden z najpopularniejszych naturalnych narkotyków dostępnych na kontynencie. Jego wysuszone i skruszone (lub zwinięte w rulon) liście można bez problemu załadować do fajki. Już po chwili widoczne są pierwsze efekty w postaci powiększonych źrenic, wyraźnego (choć lekkiego) spowolnienia czasu oraz szybkości reakcji. Poprawia znacznie humor.
Składnik alchemiczny: Hypogeum


Opis

  Niewielka i niepozorna roślinka rosnąca często pośród wysokich traw. Od zwykłych zielsk odróżnić ją można jedynie po szpiczastych, fioletowych kwiatach o niezbyt dużych rozmiarach. Zielona, gruba łodyżka osiąga od piętnastu do osiemnastu centymetrów wysokości, z niej zaś wyrasta zwykle od czterech do sześciu obszernych, lepiących się liści. Okresem, w którym Śmieszek Liściasty jest często spotykanym ziołem jest oczywiście późna wiosna i lato.
Ilość słów: 198

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość