Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Salea Ternivinorum

Wszystkie najważniejsze, przedziwne, tajemnicze, jak i te zwyczajne rośliny zostały zawarte w jednej księdze. Wielu mówi na nią po prostu "Atlas Botaniczny".
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pn lis 06, 2017 7:42 pm  

Salea Ternivinorum

Występowanie: Saleę można znaleźć niemal w każdym zakątku kontynentu, ale najbujniejsze i najbardziej aromatyczne – a przez to i o najsilniejszej mocy – krzewy rosną w Zjednoczonym Sułtanacie Nerdii.
Zastosowanie: Stosuje się ją do tworzenia mikstur mających zwiększyć możliwości jasnowidzenia, różnych substancji przeciwbólowych i narkotycznych, a także do sporządzania trucizn podawanych Drugim i Egzarchom.
Składnik alchemiczny: Hypogeum, Mortugeum, Sulphgeum i Ethergeum


Opis

  Wysoka na metr roślina, której krucha łodyga łamie się łatwo z charakterystycznym, suchym trzaskiem – przez co prości ludzie wierzą, że salea wyrasta wprost z ludzkich kości – jest dobrze znana alchemikom i wszelkiej maści "wieszczom". Nazywana ziołem snu, posiada mięsiste liście o nieregularnych brzegach, których spożycie powoduje senne wizje, którymi można dowolnie kierować. Wśród jasnowidzów panuje przekonanie, że żucie suszu z jej kwiatów ułatwia rozpoznanie znaków zsyłanych przez samych Onych. Jedynie Drudzy i Egzarchowie nie mogą czerpać z jej narkotycznych właściwości, ponieważ salea czasowo zmniejsza ich umiejętności, niekiedy nawet całkowicie uniemożliwiając rzucanie zaklęć. Podejrzewa się, że odpowiednio duża dawka może wywoływać podobny efekt na Pierwszych, nikt jednak nie udokumentował takich eksperymentów.
Ilość słów: 217

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość