Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Jaskrawnik Trupi

Wszystkie najważniejsze, przedziwne, tajemnicze, jak i te zwyczajne rośliny zostały zawarte w jednej księdze. Wielu mówi na nią po prostu "Atlas Botaniczny".
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pn lis 06, 2017 7:58 pm  

Jaskrawnik Trupi

Występowanie: Wszystkie pory roku, oprócz zimy. Na terenach silnie zanieczyszczonych odchodami zwierzęcymi, jak również wśród szczątków roślinnych i zwierzęcych. Występuje pojedynczo. Znane dokładne miejsca szerszego występowania: Czarne Bagna, Wielki Las, Wielki Step.
Zastosowanie: Wydzielinę zbieraną z żywego grzyba stosuje się w truciznach, należy jednak pamiętać o odpowiedniej dawce. Z powodu szybkiego obumierania tego gatunku po zerwaniu, przestaje on produkować śluz. Sprawia to, że sprzedawana jest jedynie wydzielina, reszta grzyba nie jest dostępna, choć i tak nie odkryto dla niej jakiegokolwiek zastosowania w alchemii.
Składnik alchemiczny: Mortugeum


Opis

  Niewielki, osiągający około jednej dłoni wysokości. Wyróżnia się jaskrawym żółtym lub pomarańczowym kolorem i plamkami, które mogą przypominać prymitywne wyobrażenie gwiazd. Najprawdopodobniej niejadalny, nie było spisanego świadectwa próby spożycia. Kapelusz pokryty wysoce trującą cieczą, z którą długotrwały kontakt jest śmiertelny. U małych osobników, takich jak dzieci wystarczy krótki dotyk, by trucizna rozprzestrzeniła się po całym ciele – stąd potoczna nazwa, Dzieciobójca.

UWAGA! Spożywać na własną odpowiedzialność! Najprawdopodobniej grzyb niejadalny, nie ma spisanego świadectwa próby spożycia.
Ilość słów: 207

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość