Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Wielkopysk

Bestiariusz to księga zarówno przerażająca, jak i porywająca. Jesteś ciekawy jakie stworzenia stąpają po Everoldzie? Otwórz więc ten zakurzony tom i daj się wciągnąć lekturze.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

ndz lis 05, 2017 2:02 pm  

Wielkopysk

Stopień agresywności: Atakują wszystko co napotkają
Występowanie: Czarne Bagna
Trofea i komponenty: Długi jęzor
Mocne strony: Odporne na trucizny, ogromna siła
Słabe strony: Gatunek zagrożony, krótki okres życia


Opis

  Wielkopyski to stworzenia przypominające budową ciała zwyczajne ropuchy, lecz różnią się od nich kilkoma znaczącymi rzeczami. Pierwszą z nich jest ich rozmiar, bo potrafią one osiągnąć aż do jednego metra wysokości, zachowując przy tym proporcje ciała, prócz... pyska. Jak sama nawa tych stworów wskazuje – mają one ogromny pysk, przypominający ludzką twarz. Stworzenia te żyją przeważnie na bagnach, gdzie czają się na swe ofiary. Potrafią one zeżreć zarówno człowieka jak i zwykłego stwora, który przypałęta się do wielkopyska. Najwięcej z nich można spotkać jednak na Czarnych Bagnach w Księstwie Jaksaru. Jest to gatunek zagrożony, gdyż miejscowi starają się wybić ich jak najwięcej z jednego prostego powodu – jeśli nie zrobią tego oni, to zginą sami. Wielkopyski mają w sobie spore pokłady agresji, która wręcz z nich wycieka.
  Potwory te zasłużyły nawet na własną miejską legendę – podobno niegdyś jeden z magów wsadził do magicznej maszyny człowieka i ogromną ilość żab, a gdy przemiana dobiegła końca, z pomieszczenia wyskoczył pierwszy wielkopysk i pożarł kilku adeptów. Jednakże w dużym stopniu jest to jednak tylko bajka wysnuta przez znudzonych mieszkańców bagien, którzy całe dnie wydobywają torf. Choć kto wie, podobno niejeden mag czuł bijącą od tych przerośniętych żab magiczną aurę...
Ilość słów: 278

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość