Strona 1 z 2

1. Propozycje

: pt lis 10, 2017 4:17 pm
autor: Everold
  Temat ten powstał po to, byście Wy, drodzy Gracze, mogli zgłaszać swoje sugestie co do działania forum. Może masz jakiś dobry pomysł, który warto wdrożyć w życie? Śmiało, napisz go tutaj! Pomyślimy nad nim razem z innymi.

1. Propozycje

: śr maja 16, 2018 5:40 pm
autor: Władysław
Odległość na mapie, jakoś określić jak daleko co jest od czego. Nie mówię, że konieczne, ale jakoś przywykłem do tego, że wiem ile podróżuje xD
Piechotą, statkiem, koniem, samolotem, czy czołgiem

1. Propozycje

: śr maja 16, 2018 7:36 pm
autor: Vitav
Propozycja nie przejdzie bez echa. Pomyślimy, pokombinujemy i myślę, że w ciągu tygodnia jest szansa na dokładny spis odległości pomiędzy najważniejszymi miejscami.

1. Propozycje

: pt maja 18, 2018 5:15 pm
autor: Kociebor
Kolorki dla różnych grup, jednak to nieco pomaga i przede wszystkim wygląda fajnie.

1. Propozycje

: pt maja 18, 2018 5:17 pm
autor: Ines Schleicher
Taki minimalizm jak dla mnie jest w sam raz i jak dla mnie, podkreślam dla mnie nie ma takiej potrzeby, acz jak wspominałam, chętnie bym widziała napisy pod nickami u narratorów takie, jaką grupę mają ich postacie, np. właśnie tutaj kolor narratora, a pod spodem podpis Drugi, Obywatel, itp.

1. Propozycje

: pn maja 21, 2018 7:04 pm
autor: Vitav
Co do kolorów poszczególnych grup (tj. Drugi, Egzarcha etc.) – raczej się nie pojawią. Za dużo różnych kolorów. Nad wyglądem obrazków rang mam zamiar popracować i wymodzić coś fajnego. Ale to w wolnej chwili.

1. Propozycje

: ndz lip 08, 2018 5:10 pm
autor: Bishrun
Witam
i proszę o wybaczenie – nie mam propozycji, tylko podstawowe pytanie, a nie znalazłam na forum miejsca na "Pytania graczy" (zwłaszcza takich, co dopiero założyli konto).

GDZIE jest de facto ta karta postaci, co mam kliknąć, żeby ją zrobić (poradnik JAK – przeczytany).
GDZIE odbywa się rozgrywka – czy po prostu tylko na forum, czy jest jakiś growy interfejs (co najczęstsze, jak ktoś zna inne tekstówki to wie :))

Nie widzę takiego interfejsu, więc pewnie odpowiedź na moje pytania przyjdzie na forum tutaj (mam nadzieję, że przyjdzie) a nie na pocztę w grze (bo jej nie widzę :))

Pozdrawiam serdecznie, przepraszam za głupie pytania! :)

1. Propozycje

: ndz lip 08, 2018 5:54 pm
autor: Vitav
Cześć, Eleven!

Wzór Karty Postaci znajdziesz tutaj: viewtopic.php?f=13&t=9
Zgaduję, że wcześniej grywałeś głównie na grach opartych o zmodyfikowany silnik Vallheru, temu też postaram się mniej więcej opisać w jaki sposób wygląda rozgrywka na PBFach. Wbrew pozorom jest bardzo do siebie podobna, tylko że... Opiera się właśnie na samym forum. Nie posiadamy czegoś takiego jak zaawansowany interfejs (pocztę znajdziesz górnym panelu, ikonka koperty). Gdy już wypełnisz wzór KP to tworzysz temat w dziale "Karty Postaci". Tam sprawdza ją administracja – gdy wszystko jest OK, to zostaje zaakceptowana, jeśli nie – po prostu piszemy co poprawić. Rozgrywka toczy się natomiast w dziale "Historia Świata – Przygody". Tam tworzone są indywidualne tematy dla konkretnych graczy, a w nich toczy się cała sesja. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by grać również z innymi osobami!

Jeśli masz więcej pytań – wal śmiało! Możesz pytać także na czacie, bądź na naszym discordzie, do którego odnośnik znajduje się w stopce forum. Mam nadzieję, że wyjaśniłem trapiące Cię kwestie. :)

Pozdrawiam,
Vitav

1. Propozycje

: ndz lip 08, 2018 6:01 pm
autor: Bishrun
tak, dzięki, sprawa stała się jasna :)

pozdrawiam

1. Propozycje

: pn lip 09, 2018 10:26 am
autor: Bishrun
jeśli mogę tutaj, to mam następne pytania (bo coś niezbyt intuicyjne jest to rozpoczęcie gry):
1. nie widzę pól do wpisania historii postaci i innych takich bardziej fabularnych elementów, wykazanych w poradach wspr. konta
2. w tym, co widzę, nie wiem jak wypełnić 
a. punkty bólu
b. punkty skupienia
c. punkty ducha
(zakładam że nie muszę)
natomiast rozumiem, że aktualny stan kasy mam sobie wymyśleć i wpisać do profilu, tak? Czy o co chodzi?
:)

Jeszcze taka uwaga – może czegoś nie umiem, ale wymagania co do avka są takie (dziwne trochę), że w konsekwencji dopasowywania na sztywno 200/350 mój oruyginalny obrazek uległ podejrzanemu zwężeniu... No good...
;)
pozdrawiam.