Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

6. Alchemia

Księgozbiór to miejsce pełne najważniejszych informacji, takich jak opisy krain, państwa, religii, potężnych frakcji, fauny, czy też flory.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

czw lis 09, 2017 8:41 pm  

Alchemia


  Jedna z najstarszych i zarazem najpospolitsza nauka. Jej prostota pozwala utworzyć rozmaite rzeczy, od nader prostych po nadzwyczaj trudne. Alchemia jest niezwykle przydatna w społeczności tego świata. Receptur można nauczyć się z książek lub też zwyczajnie je od kogoś usłyszeć. Sporządzić dzięki niej można wszelakie maści, eliksiry i oleje, a także destylować mocne alkohole. Do sporządzenia czegokolwiek, łącząc składniki potrzebna jest baza, w której wszystkie te składniki połączą się, tworząc zamierzony efekt.

  Podstawą do tworzenia, czyli bazą, mogą być:
  • alkohole (lecz tylko różnego rodzaju wódki),
  • sadła zwierząt, łoje i specjalne pasty alchemiczne do wytwarzania olei oraz maści.
  Eliksiry można oczywiście wypić lub podać komuś jako lekarstwo czy też truciznę, natomiast oleje nakłada się na miecz czy rzadziej groty strzał i włóczni, aby spowodować przykładowo większy ból przy zadawanych ranach lub uzyskać większą skuteczność przeciwko potworom. Maści służą głównie do nakładania na skórę jako lek na różne dolegliwości czy rany. Im większa jest jakość bazy tym więcej składników możemy zawrzeć przy tworzeniu eliksirów, olejów czy maści.

  Składniki:
Vitogeum – Regeneracja, metabolizm, wzmocnienie, przyspieszanie działania trucizn. Dobre przeciw chorobom, na odporność, nie używać w przypadku krwawienia i trucizn.
Hypogeum – Uspokojenie, narkotyki, halucynacje, spowolnienie metabolizmu.
Plantgeum – Łączy roztwór. Samo w sobie nie ma żadnych właściwości, jest w stanie zablokować odblokować inne. Rośliny mające Plantgeum bardzo często wywołują przeróżne uczulena.
Sulphgeum – Środki nie do spożycia, smary, maści, okłady, gazy, środki łatwopalne.
Ethergeum – Wpływa w różny sposób na magiczną aurę.
Minergeum – Podobne działanie do Vitogeum, nie przyśpiesza jednak metabolizmu. Można stosować jako środek zapobiegający truciznom.
Mortugeum – Toksyny, antytoksyny.

  Każdy z tych składników jest zawarty w określonych ziołach, roślinach, minerałach i częściach ciał potworów. Konkrety o zawartości będą zawarte w „Tomiku o Botanice” mojego autorstwa oraz „Bestiariuszu”. Oprócz wykorzystania podanych składników w tworzeniu eliksirów, można wykorzystać rzadkie części potworów lub niespotykane na co dzień rośliny, chcąc uzyskać specjalny efekt.Kar Vastor, królewski alchemik
Ilość słów: 399

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość