Nowy wygląd Kart Postaci. Więcej – choć nadal niewiele – informacji tutaj.

6. Alchemia

Informacje których szukasz, podróżniku, znajdują się tutaj. Wszelkie opisy krain, państw i ich aktualnych władców, religii, fauny, czy też flory są na wyciągnięcie ręki – wystarczy, że zajrzysz do tego działu. Możesz tu także poczytać o m.in.: początkach świata, czy też potężnych organizacjach, z którymi liczą się nawet władcy państw.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 146

czw lis 09, 2017 8:41 pm  

  Jedna z najstarszych i zarazem najpospolitsza nauka. Jej prostota pozwala utworzyć rozmaite rzeczy, od nader prostych po nadzwyczaj trudne. Alchemia jest niezwykle przydatna w społeczności tego świata. Receptur można nauczyć się z książek lub też zwyczajnie je od kogoś usłyszeć. Sporządzić dzięki niej można wszelakie maści, eliksiry i oleje, a także destylować mocne alkohole. Do sporządzenia czegokolwiek, łącząc składniki potrzebna jest baza, w której wszystkie te składniki połączą się, tworząc zamierzony efekt.

  Podstawą do tworzenia, czyli bazą, mogą być:
  • alkohole (lecz tylko różnego rodzaju wódki),
  • sadła zwierząt, łoje i specjalne pasty alchemiczne do wytwarzania olei oraz maści.
  Eliksiry można oczywiście wypić lub podać komuś jako lekarstwo czy też truciznę, natomiast oleje nakłada się na miecz czy rzadziej groty strzał i włóczni, aby spowodować przykładowo większy ból przy zadawanych ranach lub uzyskać większą skuteczność przeciwko potworom. Maści służą głównie do nakładania na skórę jako lek na różne dolegliwości czy rany. Im większa jest jakość bazy tym więcej składników możemy zawrzeć przy tworzeniu eliksirów, olejów czy maści.

  Składniki:
Vitogeum – Regeneracja, metabolizm, wzmocnienie, przyspieszanie działania trucizn. Dobre przeciw chorobom, na odporność, nie używać w przypadku krwawienia i trucizn.
Hypogeum – Uspokojenie, narkotyki, halucynacje, spowolnienie metabolizmu.
Plantgeum – Łączy roztwór. Samo w sobie nie ma żadnych właściwości, jest w stanie zablokować odblokować inne. Rośliny mające Plantgeum bardzo często wywołują przeróżne uczulena.
Sulphgeum – Środki nie do spożycia, smary, maści, okłady, gazy, środki łatwopalne.
Ethergeum – Wpływa w różny sposób na magiczną aurę.
Minergeum – Podobne działanie do Vitogeum, nie przyśpiesza jednak metabolizmu. Można stosować jako środek zapobiegający truciznom.
Mortugeum – Toksyny, antytoksyny.

  Każdy z tych składników jest zawarty w określonych ziołach, roślinach, minerałach i częściach ciał potworów. Konkrety o zawartości będą zawarte w „Tomiku o Botanice” mojego autorstwa oraz „Bestiariuszu”. Oprócz wykorzystania podanych składników w tworzeniu eliksirów, można wykorzystać rzadkie części potworów lub niespotykane na co dzień rośliny, chcąc uzyskać specjalny efekt.

  Alchemia jest szczególną umiejętnością. Zdobywając ją na 1 poziomie postać może tworzyć eliksiry z dwóch składników. Każdy kolejny poziom to dodatkowy składnik, jaki może użyć postać. Więc na 2 poziomie umiejętności bohater jest w stanie tworzyć eliksiry lub maści z trzech składników, a na 5 z sześciu.


~Kar Vastor, królewski alchemik
Ilość słów: 460

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość