Nowy wygląd Kart Postaci. Więcej – choć nadal niewiele – informacji tutaj.


Awatar użytkownika
Everold

Aktualizacja 1.42 – Nowe karty postaci

Postautor: Everold » pn mar 19, 2018 3:09 pm

Obrazek  Aktualizacja niewielka, ale godna pomniejszej uwagi. Na forum pojawił się nowy wygląd Kart Postaci – znacznie uproszczony i mniej bajerancki, niż poprzedni, ale za to dopasowany do aktualnego stylu. Nie martwcie się, nie musicie nic zmieniać w swoich KP, wszystko odbyło się zupełnie automatycznie. Prócz tego pojawiło się kilka poprawek jeśli chodzi o sam styl forum, była to głównie zmiana koloru tła belek oraz niektórych buttonów.

Pozdrawiamy,
Administracja

Awatar użytkownika
Everold

Aktualizacja 1.41 – Nowy styl

Postautor: Everold » pn mar 12, 2018 7:37 pm

Obrazek  Zapewne zauważyliście ostatnimi czasy dziejące się na ShoutBoxie dziwne rzeczy oraz podejrzanie zachowujące się inne elementy forum. Część z was mogła domyślić się, że to zwiastuje zmiany... W tym wypadku całkiem spore zmiany. Należy bowiem przywitać całkowicie nowy styl forum, modyfikowany przede wszystkim z myślą o responsywności oraz dopasowaniu do tego, jak wyglądają strony w roku 2018. Rzecz jasna – mimo naszych starań – mogą nadal znaleźć się pewne babole, które przeoczyliśmy. Dlatego prosimy Was, abyście – w razie dojrzenia jakiegoś rażącego (lub też nie) niedopatrzenia – dali nam o nich znać w tym temacie: 0. Błędy.
  Choć zmiana jest, nie ukrywajmy, gigantyczna, ciężko wymyślić jakąkolwiek dłuższą notkę na jej temat. Mamy więc nadzieję, że nowa szata graficzna Novrahi: Everold przypadnie wam do gustu równie dobrze, co nam. W niedalekiej przyszłości zmianie może ulec także wygląd kart postaci, jak i paru innych rubryk, choćby tych z działu alchemicznego, botanicznego oraz bestiariusza.

Pozdrawiamy,
Administracja

Awatar użytkownika
Everold

Aktualizacja 1.4 – "Żniwiarze"

Postautor: Everold » sob mar 03, 2018 4:08 pm

Obrazek

Organizacja założona przez Ludwiga von Grossherzoga, znana szerzej jako “Żniwiarze” jest tworem dość specyficznym. Pomimo młodego wieku stała się popularna na całym znanym świecie i mało jest osób, które o nich nie słyszeli. Wśród prostych ludzi Żniwiarze to po prostu egzekutorzy, strażnicy prawa pojawiający się zawsze tam, gdzie to tradycyjne zawodzi.  Od ostatniej aktualizacji, jaką było 1.3 – Kruki minęło lekko ponad miesiąc. I choć zapowiadaliśmy, że 1.4 pojawi się najprawdopodobniej już tydzień po Krukach, tak parę rzeczy sprawiło, że czas oczekiwania wydłużył się czterokrotnie. W zamian jednak powracamy z nieco większą, niż zwykle, ilością nowości, bowiem na samym reworku tytułowych Żniwiarzy się nie skończyło. Można powiedzieć, że wywróciliśmy do góry cały system walki, z którego obecnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Podziękować muszę samemu Gilthunderowi, który brał czynny udział w testach nowej mechaniki, przez co ledwo uszedł z życiem podczas starcia z Pierwszą.
  Przejdźmy jednak do sedna – podlinkowania wszelkich nowych rzeczy oraz krótkiego ich opisu. Na pierwszy ogień pójdzie tradycyjnie jedna z frakcji – Żniwiarze, jak już pewnie zdążyliście się zorientować. Mówić tutaj można o potężnych zmianach, gdyż zdecydowanie nie jest to już ta sama organizacja co niegdyś. Egzarchowie pod przywództwem Ludwiga von Grossherzoga podchodzą teraz do wielu spraw nieco inaczej, a i sama ich liczba uległa pomniejszeniu. Standardowo stworzono także odpowiedni dział w Sutāto, a Narratorzy otrzymali własną dawkę informacji w stosownym dla nich miejscu.
  Nie wokół samych Żniwiarzy jednak świat się kręci, są też inne rzeczy, nawet bardzo im bliskie. W tym wypadku rzecz jasna chodzi nam o zaklęte przedmioty, na temat których postanowiliśmy stworzyć osobny tekst. Traktuje on przede wszystkim o sposobie wytwarzania magicznego oręż oraz o tym, jak najlepiej z niego korzystać. Każdy Drugi i Egzarcha powinien zapoznać się z nim jak najszybciej! A znajdziecie go tutaj.
  Dotychczas brakowało szerszego opisu wyglądu przedstawicieli poszczególnych nacji, nie do końca było oczywiste jakiej postury są Jaksarczycy, jakiego koloru włosy zwykle porastają głowę Waldgrosseńczycy oraz jak bardzo czarni są Nerdyjczycy. Dlatego też od tej chwili w opisach państw znajdziecie dodatkową zakładkę pt. "Prezencja".
  Wcześniej wspomnieliśmy o mechanice walki, która uległa obrotowi o 180 stopni. W skrócie: więcej kości, więcej cyferek i więcej wszystkiego. Ze szczegółami zapoznacie się w temacie 2. Mechanika w Kompendium Wiedzy. Z tego powodu prosimy też o wypełnienie nowego pola profilu o nazwie "Punkty życia". Wzór na PŻ znajdziecie w samym opisie mechaniki walki, zaś 3K10 rzucić możecie w tym temacie. Pamiętajcie, że każdy kto gra zwykłym człowiekiem bazowo posiada 10 Punktów Wytrzymałości.
  Pozostaje nam jeszcze kwestia nowego wydarzenia, jakim są "Niebiańskie stosy". Zapoczątkowało ono konflikt pomiędzy Żniwiarzami a Zakonem Niebiańskiego Płomienia. I kto wie jak bardzo opłakany w skutkach może mieć to finał...
  W ten oto sposób dotarliśmy do końca dzisiejszej aktualizacji, pełnej nowości. Na koniec wspomnę jeszcze o rzeczach, na temat których nie ma sensu dłużej się rozwodzić, bowiem nie są aż tak rozbudowane. Pierwszą z nich jest zakładka z newsami, którą znajdziecie w panelu nawigacyjnym na szczycie strony. Prezentuje ją ikonka przywodząca na myśl stronę gazety. W tym samym miejscu pojawiła się także druga, tym razem prezentująca trójkę ludzi, a za nią zaś kryje się poprawiona strona z partnerstwem. Odnajdziecie tam adresy i krótkie opisy witryn, z którymi w pewien sposób nawiązaliśmy współpracę. Jest tam także link prowadzący do galerii naszych banerów, jak i informacja dotycząca tego co zrobić w razie chęci nawiązania współpracy (lub wymiany bannerami) z Novrahi: Everold. I to właściwie tyle na dziś.

Pozdrawiamy,
Administracja

Awatar użytkownika
Everold

Aktualizacja 1.3 – "Kruki"

Postautor: Everold » śr sty 31, 2018 8:04 pm

Obrazek

Krukiem nazwać może się każdy, jednak mało kto wie, czym tak naprawdę ci ludzie się zajmują. Zacząć należy od tego, że w opinii publicznej Kruk to po prostu złodziej – niemal każdy, bez wyjątku...  Kruki (1.3) to kolejna aktualizacja skupiająca się w głównej mierze na jednej z frakcji działających w świecie Everoldu. Tym razem jest to jednak niemal całkowite porzucenie starej idei Gryfów i Kruków – począwszy od pozostawienia samych Kruków, kończąc na ich działaniu oraz strukturze. Tradycyjnie swoją dawkę informacji otrzymali także Narratorzy w stosownym dla nich miejscu, a dokładniej w temacie "FAQ dla Narratorów". Tym razem frakcja nie otrzymała własnego działu, ani w żadnej z krain, ani w Kompendium Wiedzy. Spowodowane jest to jej charakterystyką.
  Ale ale! To wcale nie wszystko. Kruki przynoszą ze sobą kolejne wieści ze świata. Oba wydarzenia, czyli: Przebudzenie oraz Synowie republiki ruszyły się do przodu. Pojawiły się nowe informacje o dziejach świata, a więc warto tam zerknąć! W skrócie: Pierwsi nacierają coraz agresywniej, a w Królestwie Waldgrossen wybuchła wojna domowa.
  Ponadto na forum zagościły pomniejsze poprawki kosmetyczne, a w tle trwają prace nad kolejnymi usprawnieniami. Natomiast aktualizacja 1.4 zawita w naszych skromnych progach prawdopodobnie w następnym tygodniu!
Pozdrawiamy,
Administracja